Na stiahnutie

Navigácia

2. ročník

Domáce úlohy

Ak by ste mali akýkoľvek problém, môžete učiteľov  konkrétnych predmetov kontaktovať. Triedny učiteľ Mgr. Stanislav Rampák.

 

29.5. Piatok

Dobré ránko, milé deti, milí rodičia!

Máme pred sebou posledný deň online vzdelávania. Myslím, že môžeme skonštatovať, že sme to všetci úspešne zvládli. Pre väčšinu z nás to bolo veľmi náročné obdobie a nebudem sa asi mýliť, keď poviem, že nikdy sme sa tak netešili do školy, ako teraz.  

Všetkým Vám patrí veľká pochvala za to, ako ste sa popasovali so všetkými, nie vždy možno najľahšími úlohami.

Úloha, ktorú Vám dnes zadám, ma napadla už veľmi dávno, no vždy som ju odložila bokom. A dnes sa mi zdá, že prišla tá správna chvíľa. Predvčerom ste písali listy rozprávkovým postavám.  (Sľúbila som Vám za ne známky, tak ich v škole dostanete).  Dnes napíšete list pre mňa. Môžete mi napísať všetko,  čo Vás napadne, Čo ste doma v tom náročnom období robili, ako ste trávili dni, ako ste sa popasovali s úlohami, kto Vám najviac chýbal, či by ste chceli ešte raz takéto obdobie zažiť a podobne. Jednoducho všetko, čo Vám príde na um. Jedine, čo musíte dodržať, je správna forma listu podľa toho, ako sme sa to učili. A tiež si dávajte pozor na chyby. Lebo ja ich vidím, aj keď nechcem laugh.   V pondelok mi ho v škole odovzdáte. 

Keďže bude víkend, z čítania si prečítajte dve strany - 106 a 107. V PZ vypracujte str. 54.

Želám Vám krásny víkend a teším sa na Vás v pondelok!!! smileyheart

MATEMATIKA

- dokončiť úlohy, ktoré sme si zadali a k tomu ešte učebnica 66/ 10 do zošita..

!!! Prečítajte si znovu pokyny k nástupu do školy, v pondelok si zobrať to, čo sme si povedali...Teším sa na Vás a pekný víkend...

28.5. Štvrtok

Dobré ránko!

Deťúrence, naše online vzdelávanie sa nám pomaly blíži ku koncu, zostávajú nám posledné dva dni. 

Včera ste viacerí porobili v úlohe chyby, pretože ste si neprečítali pozorne zadanie.  A práve na to som upozorňovala! Treba čítať poriadne a s porozumením!!!

Dnes budeme opakovať z každého rožku trošku. Budete písať do zošita.

1. úloha: usporiadajte slová podľa abecedy:

slon, zebra, ďateľ, cvrček, anakonda, kohút, muflón

2. doplň správnu samohlásku:

pap___če, m____šľa, viet____r, koh___tik, tel___fón, t___ždeň, zoš___t

3. napíš tri slová, ktoré začínajú na tvrdú spoluhlásku, tri slová na mäkkú spoluhlásku a tri slová na obojakú spoluhlásku (každé do nového riadku)

4. doplň ia, ie, iu/ja, je, ju:

ml___ko, ___hoda, tvo___  úlohu, sm___ch, V___noce, ___dlička

5. Doplň rozlišovacie znamienka:  

vecer, trn, zvoncek, potocik, casopis, pohar, sal

6. Prepíš vety bez chyby:

Janíčko zbadal v diaľke svetielko.

Ktože mužovi na pole obed zanesie?

Janíčko, ukáž mi malíček!

 

Najskôr si dobre prečítajte zadanie každej úlohy, ktorú pôjdete vypracovávať. Potom si poriadne prečítajte každé slovo a nakoniec píšte. Píšte pekne, bez chýb.  

 

27.5. Streda

Dobré ráno!

Včera ste si zopakovali, čo sme sa všetko počas školského roka naučili. Okrem abecedy, rozlišovacích znamienok a rozdelenia hlások sme sa učili aj písať listy. Dnes bude Vašou úlohou napísať listy rozprávkovým postavám.  Otvorte si PZ na str. 63 a vypracujte celú stranu. Najskôr si zopakujte, čo všetko list obsahuje a ako sa píše. Potom si premyslite, o čom budete písať, aby ste neškrtali a  nakoniec napíšte pekný list bez chýb. Pozor, list musí obsahovať aspoň päť viet! Samozrejme, kto bude mať vety dlhšie, môže ich mať menej. Nezabudnite, čo musí byť na konci listu. Listy Vám oznámkujem wink

Potom vypracujete aj úlohu za čiarou. Dobre si treba prečítať ZADANIE, aby ste nezabudli vypracovať niektorú z úloh! 

VŠETKÝCH prosím poslať úlohu na kontrolu!!!

Z čítania si prečítajte na str. 105 Záružlie a odpovedzte na otázky.  Vo Vrabčekovi prečítajte a doplňte hádanky na str. 9.

26.5. Utorok

Dobré ránko!

Včera sme sa venovali stromom, som rada, že ste tak pekne pracovali. Väčšina bez chýb, no našli sa aj takí, ktorí veľmi radi píšu a preto občas nejakú chybičku naschvál urobia...cheeky

Dnes si prečítajte v učebnici na str. 114 o tom, čo sme sa v druhom ročníku naučili - úlohu 1 a vypracujte vo Vrabčekovi číslo 9 na str. 15 všetky tri úlohy na dopĺňanie. 

Čítajte s porozumením, aby ste sa nemýlili. 

MATEMATIKA

- učebnica, str. 66/1,2 - vypracovať do zošita

PRVOUKA

- pracovná učebnica - str. 74/ 3,4

25.5. Pondelok

Dobré ránko, milí žiaci!

Máme pred sebou posledný týždeň, kedy sa budeme vzdelávať touto formou. Myslím, že nám to celkom išlo, čo poviete? wink 

V učebnici aj v PZ nás čakajú ešte posledné strany, kde sa venujeme už len opakovaniu toho, čo sme sa všetko v druhom ročníku naučili... Dnes vypracujte v PZ celú str. 61. Stále platí, že si máte dávať pozor na chyby, pretože budete písať opisy navyše.

V čítanke si prečítajte na str. 104-105 O červenom smreku a vypracujte v PZ str. 52 - 53. Aj tu si dávajte pozor na chyby, aby ste nemuseli písať navyše. 

Dovidenia zajtra.       

22.5. Piatok

Dobré ránko všetkým!

Ako prvé Vás musím pochváliť za včerajšiu úlohu. Všetci ste napísali pekne a dokonca bez chýb (jeden vokáň si odmyslím  wink) . To bolo určite tým, že som Vás potešila tou dobrou správou o návrate do školy cheeky.

Dnes budeme pracovať v učebnici na str.  113. Úlohu 15, 16, 17 vypracujete ústne,  lienkové úlohy vypracujete do zošita. Najskôr jednu lienku, vynecháte riadok a potom druhú lienku. Riaďte sa pokynmi v učebnici. 

Z čítania si prečítate na str. 103 O lietajúcom papieri... Prečítajte si aj slová, ktorým nerozumiete a odpovedzte ústne na otázku 1 a 2.  V PZ vypracujte na str. 51 úlohu 3 a 4. 

Prajem Vám pekný víkend! 

Dovidenia! smiley

PRVOUKA

poznámky k učivu

Životné prostredie rastlín

rastliny rastú : na lúke, na poli, vo vode, na skalách, v lese...

- rastliny dýchajú, prijímajú vodu, rozmnožujú sa, rastú

- rastliny prijímajú aj živiny, ktoré sú rozpustené vo vode

nakresliť obrázok - str.73

21.5. Štvrtok

Dobré ránko!

Milé detičky, určite už od rodičov viete, že o necelé dva týždne nastupujeme do školy. Presnejšie 1.júna. Čiže dostávate krásny darček na Deň detí, čo poviete? Vidieť sa po takej dlhej dobe, stretnúť sa s kamarátmi, s učiteľmi, vrátiť sa do svojej obľúbenej triedy... Krajší darček ste ani nemohli dostať! Nemám pravdu?

Ale predtým, lež sa budeme vidieť v škole, popracujeme ešte trošku týmto štýlom. Neviem, či sa nám podarí vidieť ešte cez Skype, lebo chodím už do školy a mám veľa práce s prípravou na obnovenie vyučovania. No onedlho sa vidíme, tak si to potom vynahradíme wink.

Dnes budeme trošku opakovať. 

Zopakujete si, ktoré druhy viet poznáte.  Z každého druhu vety napíšte jednu, pozor na správne znamienko!

Ďalej si zopakujete rozlišovacie znamienka. Napíšte desať slov, ale použite všetky rozlišovacie znamienka.

V učebnici na str. 112 vypracujete lienkovú úlohu do zošita.    

Ešte Vás musím pochváliť za včerajšie projekty, niektorí ste sa naozaj veľmi posnažili. Máte odo mňa veľkú pochvalu!!! Som rada, že ste to tak pekne zvládli yes

20.5. Streda

Dobré ráno!

Včera ste pekne pracovali, napísali ste pekné vety o zvieratkách. Niektorí bez chýb, niektorí s malými chybami, no verím, že tých chýb už bude menej a menej. 

Dnes budeme pokračovať témou Ako vyzerá svet okolo nás.  V učebnici na strane 112 vypracujete úlohu 12 a 13  ústne. 

Dnes písať zo slovenčiny nebudete, ideme na projekt podľa úlohy 14. Ale chcem, aby ste projekt vyrobili sami. Nie je vôbec ťažký.  Na internete sa pohybovať viete, takže jedine, načo budete potrebovať rodičov bude možno to, aby Vám dali čistý papier A 4. Napíšete minimálne  päť  informácií a zaujímavostí (päť viet) o zvieratku, ktoré ste si vybrali. Môžete viac, ale nemôžete menej. Obrázok zvieratka môžete vytlačiť, vystrihnúť z časopisu alebo nakresliť. Je to na Vás. Snažte sa, večer budem chcieť vidieť foto projektu a veľmi sa na to tešímwink.   Žiadne dotrhané zdrapy papiera, žiadne čmáranice, žiadne prepisy, škrabopisy nechcem večer vidieť.  

Z čítania si dnes prečítate str. 102 báseň Papier znesie všetko. Tiež si prečítate vo fialovom okienku čo sú noviny a časopis a napíšete si to do zošita z Čítania. Dávno sme v tomto zošite nepísali. Napíšete dátum, Farebne nadpis Noviny a opíšete vety. Potom farebne Časopis a opíšete vety. V PZ vypracujete na str. 51 úlohu 1 a 2. 

Držím palce!!!

 

19.5. Utorok

Dobré ránko!

Včera sme sa venovali našej škole, dnes sa budeme venovať zvieratkám. 

Budete pracovať s učebnicou. Na strane 111 vypracujete úlohu 8 - do zošita. Budete odpovedať na otázky. Za každé zviera bude jedna odpoveď. Každá odpoveď bude v novom riadku! Čiže k jednej otázke z učebnice napíšete dve odpovede do zošita. Po každých dvoch odpovediach vynecháte riadok. 

Napríklad: 

Veta v učebnici znie: Akú má zviera veľkosť? 

Vy napíšete do učebnice: Slon je .... a dopíšete do vety slovo, ktoré sa hodí do odpovede. Môžete aj viac slov do jednej vety.

Do ďalšieho riadku napíšete odpoveď o druhom zvierati: Žirafa je ..... a dopíšete odpoveď, aká je žirafa.

Odpovedajte celou vetou. 

Potom vynecháte riadok a odpoviete na ďalšiu otázku.

Dúfam, že ste porozumeli zadaniu. 

Úlohu 10 vypracujete taktiež do zošita. 

Úlohu 11 vypracujete ústne.  

To je na dnes všetko, zajtra budeme pokračovať.

18.5. Pondelok

Dobré ránko, žiaci!

Víkend ubehol ako voda, dúfam, že ste si ho užili a môžeme sa pustiť do práce. 

Budeme pokračovať prácou v učebnici na str. 110. Úlohu 1 a 2 -vypracujete ústne.

Úlohu 3 a) vypracujete do zošita.  Najskôr si nakreslíte do zošita budovu našej školy.  Potom budete tvoriť opytovacie vety zo slovných spojení, ktoré sú v učebnici v úlohe 3 a) a k nim budete tvoriť oznamovacie vety. Ku každej opytovacej vete utvoríte hneď ako odpoveď oznamovaciu vetu.  Ale budete si predstavovať našu školu, nebudete tvoriť vety k obrázkom z učebnice. Napríklad:  (toto si nenapíšete, vy vymyslíte svoje vety) 

Aké vchodové dvere má vaša škola? 

Naša škola má biele vchodové dvere.

A tak ďalej...

Každá veta do nového riadku, nech máte peknú úpravu.  

V úlohe 5 si prečítajte slová. Na slová, ktoré sa hodia ku našej škole, vymyslite vety. Napíšete ich. 

Po každej úlohe vynechávate riadok. Na okraj nepíšete. Kto napíše škaredo, bude prepisovať!  Pozor tiež na chyby! 

 

ČÍT - dnes budeme čítať o lenivých žabkách na str. 100 a vypracujete PZ na str. 50.

Samozrejme si prosím úlohu na kontrolu. 

 

Dovidenia!  smiley

15.5. Piatok

Dobré ránko!

Ďalší týždeň máme za sebou a pred nami je opäť víkend. Neviem, či bude pekný slnečný, no určite sa naňho všetci tešíte :-) . 

Dnes budeme pokračovať na strane 109. 

Napíšete si dátum a vypracujete úlohu 15. Napíšete slovo z učebnice a k nemu napíšete, ako sa iným slovom dá to slovo povedať. (Volá sa to synonymum, no to vy ešte vedieť nemusíte. To sa budete učiť vo vyšších ročníkoch.)  

les - 

žiara -

domček - 

Úloha 16 - tiež napíšte do zošita.

Slniečková úloha a) - ústne,  b) - do zošita.

Lienková úloha - a), b) - posnažte sa hľadať tie časti, v ktorých sa píše i/í, y/ý. Môžete používať aj množné číslo, pokiaľ je to možné. 

ČÍT - Dnes nás čaká opäť dlhý článok. No keďže máte na to tri dni, určite to hravo zvládnete. Ale zasa prečítať aspoň 3 krát, každý deň raz. A vypracujete v PZ str. 49 - celú stranu a úlohu 1 a 3 môžete napísať, nemusíte lepiť, ani kresliť.

Majte pekný víkend!

DOVIDENIA! smiley  

14.5. Štvrtok

Dobré ránko! 

Tých, čo odovzdali včera úlohu, musím pochváliť, zvládli ste to oveľa lepšie, ako v utorok.  Aj ste pekne písali, aj chýb už bolo oveľa menej. Dúfam, že budete takto pekne pracovať aj naďalej yes

Dnes sa budeme venovať zasa rozprávke. Prečítate si Rozprávku "Ako išlo vajce na vandrovku" na str. 108. 

Potom: 

- vypracujete ústne úlohu 10/a), c). 

- do zošita si napíšete farebne nadpis a nakreslíte obrázok, ako si vy predstavujete vajce, ktoré išlo na vandrovku. Farebne! 

- vypíšete farebne vyznačené slová z textu, ale podľa abecedy. 

- nakoniec vypracujete úlohu 14 - do zošita. 

A samozrejme nezabudnite čítať májovú knihu!  

Prajem pekný deň!

Dovidenia!!!

13.5. Streda

Dobré ránko! 

No, deťúrence, včera to bol nejaký boj. Tak málo ste mali písať a toľko chýb ste robili.  Chcela som Vám odľahčiť situáciu, no vidím, že som Vám asi pohoršila. Vôbec si nekontrolujete po sebe, spoliehate sa na rodičov a to nie je správne. Vy sami si musíte po sebe najskôr skontrolovať - opis, prepis, diktát a až potom dáte na kontrolu rodičom. Hlavne sa neponáhľajte! Mali by ste si vyčleniť na každý predmet 45 minút - toľko, koľko trvá vyučovacia hodina.

Takže som prišla k záveru, že dvakrát do týždňa budete opisovať 5 ľubovoľných viet (nie dvojslovných). Môžete pokračovať do zošita Domáce diktáty. Je mi jedno, ktoré dni ten opis napíšete, máte na to vždy celý týždeň. Každý pondelok ráno mi rodičia pošlú na kontrolu dva opisy. Kto nebude môcť ráno, pošle poobede. Začíname už tento týždeň!

A ideme k dnešnej úlohe. Najskôr si otvoríte PZ na str. 60 a vypracujete celú stranu. Potom budeme pokračovať v učebnici na str. 107. Najskôr vypracujete slniečkovú úlohu - prečítate si slová. Napíšete ich do zošita v abecednom poradí. Potom vymyslíte k týmto slovám oslovenia, ktorými by ste začali písať list. Napíšete ich. (Napr. Milý Jakub! Drahá teta!  Ahoj Lukáš! ... ) Ja som si slová vymyslela. 

Potom napíšete diktát zo str. 107. Mohol by Vám ho niekto nadiktovať. Pokiaľ nemáte možnosť, tak ho opíšete. Najskôr si ho prečítate - vy alebo niekto, kto Vám ho bude diktovať. A potom napíšete. Ale bez chyby! A nakoniec vypracujete lienkovú plohu - samozrejme do zošita.

Úlohu si prosím na kontrolu!

Čítanie - už v pondelok som Vám písala, že si môžete prečítať O načisto obrátenej krajine  - aspoň jednu stranu, lebo bude dnes toho veľa. Takže dnes si prečítate tento celý článok - 94,95,96. Nie raz, ale toľko, koľko potrebujete! A vypracujete v PZ str. 48.

Tak ako som už písala vyššie, skúste sa venovať jednému predmetu toľko, koľko v škole. Nadstavte si budík na 45 minút a musíte to stihnúť. Viem, že rodičia majú aj iné starosti, ako sú úlohy s Vami, no skúste to tak, že preberte spolu zadanie, riešenie a písať už viete aj sami. Ale musíte si dávať veľký pozor na chyby! Napíšte, skontrolujte si po sebe a rodičom prineste potom už len na kontrolu.   

Tak držím palce, dúfam, že pri kontrole nenájdem žiadnu chybu! wink

Tomáško, treba poslať ešte pondelkovú a utorkovú úlohu na kontrolu. 

Dovidenia!

 

12.5. Utorok

Dobré ránko! 

Dúfam, že ste včerajšiu úlohu zvládli. Zabudla som napísať, že si prosím poslať na kontrolu. Tak prosím dnes poslať úlohu aj zo včera. 

Dnes sa budeme venovať rozprávke. V učebnici SJ na strane 106 si prezriete obrázky, porozprávate rozprávku svojimi slovami podľa obrázkov a ústne vypracujete úlohy 1, 2 a 3.  

Potom si otvoríte malý zošit, napíšete si dátum a nadpis "Rozprávka o ..." (vy dopíšete celý názov) a nakreslíte chýbajúci obrázok. Potom zo str. 107 vypracujete úlohu 5. Vypíšte si slová z každej skupiny, dajte za posledné slovo pomlčku a priraďte číslo obrázka  z rozprávky.  Pod každou skupinou slov vynecháte riadok.  Trošku Vám však túto úlohu sťažím a všetky slová v každej skupine zoradíte podľa abecedy. Potom dáte pomlčku a priradíte číslo obrázka. 

Úlohu 7 vypracujete ústne.

Na dnes je to všetko, zajtra budeme pokračovať.  

Dovidenia!

11.5. Pondelok

Dobré ránko! 

Dúfam, že ste si oddýchli, načerpali nové sily a môžeme sa zasa pustiť s chuťou do práce. 

Dnes budeme trošku opakovať. V učebnici na strane 104 je slniečková úloha.  Vypracujte ju do malého zošita nasledovne:

Najskôr ako prvé cvičenie napíšte slová, ktoré vidíte nas obrázkoch. Pozor, všetko sú to slová, v ktorých sa nachádza " ä "!

Potom vynecháte riadok a ako druhé civčenie zoradíte tieto slová podľa abecedy.

Zasa vynecháte riadok a vymyslíte 5 viet. 

To bude na dnes zo SJ všetko.

Z čítania budete čítať na str. 94 báseň Reklama a vypracujete v PZ na str. 48 úlohu 1 a 2. 

Môžete začať čítať aj článok "O načisto obrátenej krajine", aspoň po obrázok na str. 95, aby ste toho v stredu nemali veľa.

Na dnes všetko.

Pekný deň a dovidenia!

  

7.5. Štvrtok

Dobré ránko! 

Týchto pár dní ubehlo ako voda a dnes tu máme posledný vyučovací deň v tomto týždni.  Máme pred sebou predĺžený víkend, tak dúfam, že nás prekvapí  pekným počasím a my si ho riadne užijeme. 

Dnes sa budeme znovu venovať písaniu listu. Budete pracovať v PZ na str. 59. V 1. úlohe prepíšete list. Ale pozor na úpravu! Som zvedavá, či ste si zapamätali, že oslovenie sa píše do vrchného riadku, pod oslovenie sa píše jadro listu a pod jadro sa píše pozdrav a nakoniec podpis. Pozdrav a podpis sa môže napísať aj do jedného riadku, pokiaľ nemáme už miesto na liste. No v tom prípade sa necháva medzi nimi väčšia medzera. Trošku som Vám poradila, ale aspoň sa presvedčím, kto pozorne číta.

Budem sa opakovať, no dávajte si pozor na chyby, pretože kto bude mať v prepise chybu, bude písať navyše cez víkend diktát. 

V 2. úlohe vymyslíte oslovenie a pozdrav na listy. 

V úlohe za čiarou zoradíte mená v abecednom poradí. 

Úlohu si prosím poslať na kontrolu!

Nezabudnite na úlohu, ktorú ste dostali dnes na hodine! Teším sa na výsledok!

Prajem Vám pekný víkend, teším sa na Vás v pondelok!  smiley

PRVOUKA

- poznámky k učivu, ktoré sme si dnes prebrali:

Živočíchy a rastliny ako zdroj potravy človeka

- hlavný zdroj potravy pre človeka - rastliny a živočíchy

- získavanie potravy: chov domácich živočíchov, pestovanie rastlín, zber divorastúcich rastlín a plodov, lov divožijúcich živočíchov,

- potravu si človek vyrába aj pomocou chemických procesov,

 

nakresliť 3 potraviny do zošita, o ktorých sme sa učili..... pekný predĺžený víkend

6.5. Streda

Dobré ránko!

Dnes sa budeme venovať listom. Pred časom som Vám povedala, že sa k nim vrátime a už je to tu. Dúfam, že ste si zapamätali, ako sa listy píšu, čo majú obsahovať... Ak ste už náhodou zabudli, tak si to zopakujeme. 

List začíname oslovením. Pokračujeme jadrom listu - to je obsah, čiže to, čo v liste píšeme. A list ukončíme pozdravom a podpisom. 

Prečítajte si v učebnici na str. 103 ukážky listov. Odpovedzte na otázku v úlohe 2 b a 4 b.

Vypracujte úlohu 5 - do zošita. Najskôr si list prečítajte a potom ho prepíšte v správnom poradí viet do zošita. 

Ale pozor! Prepíšte ho tak, ako má správne list vyzerať.  

V jednom riadku bude oslovenie, v ďalšom bude jadro listu, pozdrav bude pod jadrom a podpis bude pod pozdravom.  

Napíšte si dátum, nadpis List a vynechajte riadok. Nepíšte na okraj!

Pomáhajte si ukážkami listov z učebnice. Píšte bez chýb a pekne! Poprosím poslať na kontrolu. 

Čítanie budeme mať dnes o 11 hodine. Prosím všetkých, aby sa pripojili!

Teším sa na Vás!!!smiley

 

5.5. Utorok

Dobré ránko všetkým!

Dúfam, že Vám včerajšia téma "adresa" nerobila žiadny problém a podarilo sa Vám nájsť na stránke adresu školy. Dnes budeme v tejto úlohe pokračovať, ale v PZ. Vypracujete celú stranu 58. Poprosím na kontrolu aj PZ, aj malé zošity so včerajšou úlohou.

Tiež nezabudnite čítať nové knihy, nakoľko máme už nový mesiac. Čítajte každý deň, nielen vtedy, keď máme mať hodinu čítania!!!

V stredu si dáme hodinu čítania cez skype, aby som počula, či ste sa zlepšili.  wink

Dovidenia!

4.5. Pondelok

Dobré ránko!

Tak milé deti, milí rodičia, dúfam, že ste si trošku oddýchli a môžeme sa znova vrhnúť do práce. Opäť máme pred sebou len štyri vyučovacie dni, pretože nás v piatok čaká ďalší sviatok.  To sa tešíte, čo??

Tak ideme na to. Už ste si určite všimli, že sa blížime s učivom ku koncu. Všetko dôležité, čo sme mali, sme sa už naučili. Teraz sa budeme venovať slohovému učivu a budeme to postupne kombinovať opakovaním učiva. 

Dnes si povieme niečo o adrese. Pamätáte sa ešte, keď sme písali listy? Povedala som Vám, že s nimi budeme ešte pracovať a teraz prišiel ten čas. Adresa patrí k listu ako šálka k tanieriku. Pretože ak chceme niekomu poslať list, pohľadnicu alebo balík, musíme uviesť adresáta - to je človek, ktorému niečo posielame.  Potrebujeme vedieť meno a miesto, kam to posielame.

Otvoríte si učebnicu na strane 102.Ústne vypracujete úlohu 1 a 2.  Potom si napíšete do zošita (ak máte doma zošit SLOH, napíšete si to tam. Ak nie, píšte do zošita zo SJ) dátum, a farebne nadpis Adresa.  Vynecháte riadok a napíšte svoju presnú adresu.  Potom vypracujte úlohu 3 - napíšte do zošita adresu školy. Ak Vám táto úloha bude robiť problém, tak presnú adresu školy nájdete na webovej stránke školy. 

Potom vynechajte riadok a skúste napísať adresu nejakého svojho kamaráta/kamarátky, spolužiaka/spolužiačky. 

Ďalej vypracujte lienkové úlohy - obidve. 

Čítať budeme dnes na strane 92 - O uspávanke a v PZ vypracujete na str. 47 úlohu 1. Dnes budeme tiež pracovať v mimočítankovom čítaní. Otvoríte si stranu, ktorá nasleduje, prečítate a vypracujete. Ja som si ho zabudla v škole, tak neviem stranu.   

Na dnes všetko. Dovidenia zajtra smiley

30.4. Štvrtok

Dobré ránko! 

Dnes tu máme posledný vyučovací deň v tomto týždni, pretože zajtra je sviatok.  Tak sa dnes trošku potrápime cheeky a zopakujeme si niektoré veci, ktoré sme sa doteraz naučili. 

Budete písať do malých zošitov. Napíšete si dátum a ku každému cvičeniu si napíšete číslo, aby som vedela, ktoré cvičenie to je a či máte vypracované všetko. Pracujte sami, ako keby ste v škole písali písomku. Môžete si stopnúť aj čas, koľko Vám to bude trvať. To len pre zaujímavosť. Rodičia mi  pošlú úlohu na kontrolu. 

 1. Doplň rozlišovacie znamienka:

posta, maso, stlp, ucebnica, dlzen, hvezdaren, pomocka, postel, kozuch

2. Napíš slovo s "ô": (Píš dvojice slov - najskôr napíš slovo, ktoré je dané a k nemu napíš to druhé)

košík -                                                   stolík - 

nožík -                                                   kolík - 

3. Doplň "a" alebo " ä ":

báb___tko, kn___dľa, žrieb___tko,  pam___ť, el___ktrička, p___sť

4. Doplň i/í, y/ý:

h___dina, t___cho, k___blik, l___stok, čeč___na, ch___ba , ded___na, t___ždeň

5. Doplň znamienko na konci vety a napíš, aká to je veta. (Opíš celé vety bez chýb, aj to sa ráta za chybu).

Nech je už piatok

Kde si bola včera

Konečne si prišiel

Zajtra je sviatok

Buďte ticho

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Držím Vám palce pri vypracovaní! yes

Prajem Vám krásny predĺžený víkend, oddýchnite si! A čítajte!!! wink

29.4. Streda

Tak ešte raz dobrý deň!

Aby ste náhodou nezabudli, pripomínam: poslať odfotenú str. 57 zo SJ.

ČÍT - keďže v piatok je sviatok, budete čítať str. 90, aj 91 a PZ str. 46. 

28.4. Utorok

Keďže nemáte Vrabčeka č. 7, budete pracovať vo Vrabčekovi č. 8. Sú tam iné úlohy ako som chcela, no nevadí. Zopakujeme si aj  iné učivo. Na strane 14 vypracujte úlohu prvú a tretiu. Str. 15 môžete celú a str. 24 môžete tiež celú.  Nie je toho veľa, je to väčšinou len dopĺňanie hlások alebo slov.  Taká oddychová úloha na dnes.  

Dobré ránko! 

Keďže dnes máte už dve hodiny cez skype, necháme to na inokedy. 

Dnes sa budete hrať a popritom si aj niečo zopakujete. 

Dúfam, že máte Vrabčeka č. 7. Otvoríte si ho na strane 14 a vypracujete celú stranu. Na strane 15 je druhá úloha  - doplňte do krtkovho denníka mäkčene. A na strane 20 doplňte do textu "Úspory" slová. Pracujte bez chýb, pozorne, pekne píšte. Neznamená to, že keď pracujeme vo Vrabčekovi, môžete to odfláknuť.

Nezabudnite čítať aprílovú knihu, máme pred sebou posledné 3 aprílové dni!

Dovidenia!  

PRVOUKA

- poznámky k učivu, ktoré sme sa dnes naučili:

Chov živočíchov a úžitok z nich

živočíchy chováme pre potravu: mäso (ošípané, kravy, sliepky..), vajcia (sliepky, pštrosy,...), mlieko (kravy, kozy, ovce), med (včely), masť (ošípané, kačky, husi)

- chováme ich aj pre: kožu (kravy, zajace, ošípané,..), perie (husi, kačky), vlnu (ovce)

- chováme ich aj kvôli: stráženiu obydlia (psy,..), chytaniu myší (mačky), ťahaniu voza či bremien (kone,.),

- využívame ich aj ako spoločníkov - psy, mačky, zajačiky..

nakresliť do zošita 2-3 domáce zvieratká....

27.4. Pondelok

Dobré ránko!

No ako, oddýchli ste si cez víkend? Pokračujeme v našom vzdelávaní. Dnes si dáme úlohy ako obvykle a zajtra by sme si dali hodinu cez skype.   

Dnes budeme pokračovať cvičeniami v učebnici. Na strane 101 vypracujete úlohu 8 a 9 - do zošita. Ale trošku Vám to sťažím. Napíšte si do zošita farebne: oznamovacie vety a vypíšte z cvičení 8 a 9 všetky oznamovacie vety. Potom vynechajte riadok, napíšte si farebne opytovacie vety a vypíšte z cvičení 8 a 9 všetky opytovacie vety.  Znova vynechajte riadok, napíšte si farebne rozkazovacie vety a vypíšte rozkazovacie. Potom tak isto ešte aj zvolacie a želacie. Každé budú zvlášť.

Opisujte bez chýb, pozor na úpravu! Kto bude mať veľa chýb, bude mať úlohu navyše. 

Rodičia mi pošlú úlohu na kontrolu.  

Čítať dnes budete na str. 88 a 89 a v PZ vypracujete str. 45. 

S rodičmi sa dohodneme na čase, kedy sa zajtra budeme vidieť. 

Dovidenia!

24.4. Piatok

Dobré ránko!

Teraz   pozerám, že sa mi nejako prehodili dni. Dúfam, že ste sa v tom zorientovali, neviem, ako sa to stalo.  

Nejako rýchlo nám tento týždeň ubehol, nemyslíte?

Dnes tu máme už piatok a pred sebou ďalší, snáď slnečný víkend. 

Dnes budeme pokračovať vetami - už nám toho veľa nezostáva. Dokončíme vety a pomaly začneme opakovať učivo, ktoré sme sa počas roka naučili. 

V učebnici na strane 101 vypracujete úlohu 6 - do zošita. Snažte sa opísať vety bez chyby! 

V úlohe 7 zoraďte vety od jari do zimy a napíšte ich do zošita.

ČÍT - Prečítajte si vyčítanky na str. 87 a v PZ vypracujte na str. 44 úlohu 2 a 3. V úlohe 2 môžete odpísať vyčítanku, ktorá sa Vám najviac páči alebo môžete napísať aj takú, ktorú poznáte vy, no bez chyby! 

V marcovom Vrabčekovi - číslo 7 (dúfam, že ho ešte máte), na strane 21 je druhá úloha. Určite poznáte názvy všetkých týchto rozprávok. No keďže rozprávkam bolo bez Vás v škole veľmi smutno, rozutekali sa, keď Vás hľadali po škole a nevedia sa vrátiť domov. Vy im určite radi pomôžete a spojíte správne názvy rozprávok, ktoré patria k sebe. Ak máte doma niektorú z týchto rozprávok, môžete si ju aj prečítať. 

Prajem Vám pekný víkend    

23.4. Štvrtok

Dobré ránko! 

Včera ste mali vymyslieť neúplné vety. To znamená vety s jedným slovom. Môžu to byť povely, pozdravy, zvolania... Dnes sa im budeme venovať v PZ.

Otvorte si stranu 56 a vypracujte ju.  Nie je to ťažké, ale dobre si prečítajte zadanie a pracujte podľa pokynov! 

Dúfam, že ste všetci dostali Vrabčeka číslo 8 - apríl. Otvorte si ho na strane 14 a vypracujte úlohu 2 (nie sú očíslované, ale budete vedieť podľa poradia úloh) doplňte mäkčene do slov. 

Na dnes všetko - dovidenia!

22.4. Streda

Dobré ránko!

Musím Vás pochváliť za päťminútovku, ktorú ste včera zvládli na výbornú! Niektorí ste napísali do skupiny hlások iba 5, ako bolo v zadaní, no niektorí ste napísali všetky, ktoré patria do skupiny. Super yes! Aspoň som sa presvedčila, že ste všetko nezabudli...

Dnes budeme opakovať vety. Dúfam, že si pamätáte všetky vety, ktoré sme sa naučili. 

Teraz si čítajte nahlas a dopĺňte ústne.

Vety, ktorými niečo oznamujeme, nazývame...  .Na koknci týchto viet píšeme... .

Vety, ktorými sa niečo pýtame, nazývame ...  .Na konci týchto viet píšeme... .

Vety, ktorými niečo rozkazujeme, prikazujeme alebo zakazujeme, nazývame ... . Vety, ktorými niečo zvoláme, nazývame...  . Vety, ktorými vyjadrujeme svoje želanie nazývame ... . Na konci týchto viet píšeme... . 

Výborne! Snáď ste to zvládli, nabudúce si Vás vyskúšam cez Skype.

Teraz si otvorte učebnicu na strane 100 a vypracujte úlohu 1 a,b - do zošita.  Úlohu 3 a - ústne. Úlohu 4 - ústne.  Úlohu 5 - napíš do zošita. (Napíš ako NEÚPLNÚ vetu - to znamená vetu, ktorá sa skladá iba z jedného slova.  Pozor na začiatočné písmeno a znamienko na konci vety. )

ČÍT - 84 - 85.  Prečítaj si rozprávku o maľovanom vajíčku a vypracuj v PZ str. 43.

Dovidenia! smiley

Dobré ránko! 

Včera ste mali vymyslieť neúplné vety. To znamená vety s jedným slovom. Môžu to byť povely, pozdravy, zvolania... Dnes sa im budeme venovať v PZ.

Otvorte si stranu 56 a vypracujte ju.  Nie je to ťažké, ale dobre si prečítajte zadanie a pracujte podľa pokynov! 

Dúfam, že ste všetci dostali Vrabčeka číslo 8 - apríl. Otvorte si ho na strane 14 a vypracujte úlohu 2 (nie sú očíslované, ale budete vedieť podľa poradia úloh) doplňte mäkčene do slov. 

Na dnes všetko - dovidenia!

21.4. Utorok

Dobré ránko!

Deťúrence, včera mi niektorí poslali vypracovanú úlohu a všimla som si, že píšete, ale vôbec tomu asi nerozumiete. 

Dnes si na začiatok napíšeme päťminútovku a potom budeme pokračovať vetami.

Otvoríte si malý zošit. Napíšete dátum. Do každého riadka napíšete názov jednej skupiny hlások: krátke samohlásky, dlhé samohlásky, tvrdé spoluhlásky, mäkké spoluhlásky, obojaké spoluhlásky, dvojhlásky.  (Čiže zapíšete 6 riadkov. Ale tak, aby Vám vedľa toho zostalo voľné miesto).  Teraz Vám rodičia stopnú 5 minút (budem rada, keď to nenechajú na Vás samých a pomôžu Vám). Keď ste pripravení. tak napíšete ku každej skupine hlások 5 písmen (tam, kde sa nedá, tak len toľko, koľko sa dá). Rodičia, prosím Vás o korektnú spoluprácu - presný čas, neradiť, potrebujem si overiť vedomosti žiakov).  

Určite ste to všetci zvládli, rodičia mi to pošlú na kontrolu. 

Teraz budeme pokračovať vetami. 

Všetky vety, je jedno, či sú oznamovacie, opytovacie alebo rozkazovacie, zvolacie alebo želacie, sa píšu s veľkým začiatočným písmenom! Je jedno, či má veta jedno slovo alebo viac slov, stále je to veta. Aj keď je to napríklad pokrik. Tak ako napríklad, keď ste písali povely, ktoré môže kričať pán učiteľ na telesnej alebo tréner na krúžku... Pozor! Stoj! Bež! a rôzne iné... Aj to sú vety, aj keď iba jednoslovné. Takéto vety sa nazývajú neúplné. Vždy ich píšeme s veľkým začiatočným písmenom a so znamienkom na konci vety

V učebnici na strane 99 si prečítate a odpoviete na otázky, ktoré sa Vás pýta pani učiteľka (teta v okuliaroch).  Potom vypracujete tretiu lienku - do zošita.  Hlavne bez chyby! 

Ďalej budeme pokračovať v PZ. Na strane 55 vypracujete úlohu 6, úlohu pod čiarou a na boku. Rodičia mi pošlú na kontrolu. 

Nezabudnite tiež čítať aprílovú knihu, dobre viete, že to veľmi potrebujete. A Kristínka, nezabudni čítať bračekovi...

Želám Vám pekný deň!!! 

 

20.4. Pondelok

Dobré ránko!

Dnes budeme pokračovať rozkazovacími, zvolacími a želacími vetami. 

V Uč. na str. 99 si prečítajte úlohu 13.  Prečítajte a povedzte, ktorá veta je aká. Úloha 14 -  ústne.

PZ - 55/4,5.

ČÍT - Dúfam, že ste sa trošku polepšili a cez víkend ste čítali viac ako obvykle! Prečítali ste si úryvok z básne Čin - Čin? Dúfam, že áno. Zabudla som Vám povedať, že vypracujete aj PZ - str. 40 a 41. Tak dnes budeme mať toho trošku viacej. Ale vy ste šikovní, určite to zvládnete!!! Takže vypracujete v PZ dodatočne str. 40 a 41. Potom si prečítate str. 82. Veľká noc síce už bola, no to vôbec nevadí... V PZ vypracujete str. 42. 

Dnes sa vidíme s rodičmi v škole, keď Vám prídu pre telesnú a pre prezúvky. 

Dovidenia!  

MATEMATIKA

- učebnica: str. 57/ 1,2,6,10 - vypracovať do zošita

17.4. Piatok

Dobré ránko!

Dnes budeme pokračovať v rozkazovacích, zvolacích a želacích vetách. 

Tie poučky, čo si píšete do zošita, sa aj učte, budete to potrebovať aj do ďalších ročníkov.

Dávajte si pozor na pravopis, zbytočne robíte niektorí veľa chýb, hlavne v opisoch a potom máte prácu navyše.

V učebnici na str. 98 vypracujte úlohu 6. Prečítajte si vety a určte, ktoré sú aké  - stačí ústne, netreba písať.  Úloha 9 - napíšte do zošita aspoň 6 povelov, ktoré používa pán učiteľ na hodinách telesnej výchovy, prípadne tréner na futbale. Môžete aj viacej. Úlohu 11 - iba ústne.

Vypracujte v PZ str. 54 - celú. 

ČÍT - 79, PZ - 40/1

Dnes idem k lekárovi. Ak sa stihnem vrátiť, tak sa o 11.30 spojíme. Keby sa mi nepodarilo dovtedy vrátiť, budeme to musieť odložiť na inokedy. 

Teším sa na Vás!!!

Tomáš, už dva dni nemám o tebe žiadnu informáciu a neposlali ste žiadnu úlohu. Cez víkend napíšeš diktát, ktorý mi pošlete na kontrolu!!! 

16.4. Štvrtok

Dobré ránko, deťúrence!

Včera mi neposlal úlohu Paťko a Tomáško. Prosím poslať včerajšiu úlohu do večera, inak budete mať navyše diktát. 

Dnes sa začneme učiť rozkazovacie, zvolacie a želacie vety.

Vety, ktoré majú na konci výkričník, nie sú len rozkazovacie, no môžu byť aj zvolacie a želacie.

Rozkazovacími vetami niekomu niečo rozkazujeme, prikazujeme alebo zakazujeme (Napíš si úlohu! Choď si upratať izbu! Podaj mi pero!...)

Zvolacími vetami niečo zvolávame (Hurá! Pozor! Ty máš krásne tričko!...)

Želacími vetami vyjadríme svoje želanie (Keby sme už išli do školy! Nech už prestane pršať! Len aby som nezmeškal!...)

V učebnici na str. 97 si prečítate  poučku, ktorá je naspodu a prepíšete si ju do zošita. Napíšete si farebne nadpis Rozkazovacie, zvolacie a želacie vety a opíšete si celú poučku. Farebne, ako je v učebnici!!

Potom si prečítate list hore v učebnici a spočítate, koľko viet je v liste oznamovacích, koľko opytovacích a koľko rozkazovacích, zvolacích alebo želacích. 

Cvičenie 2 - prečítaj a snaž sa správne zdôrazniť intonáciu - melódiu hlasu.  Urči, ktorá veta je aká /rozkazovacia, zvolacia, želacia/.  

Teraz skús vymyslieť sám/sama 3 rozkazovacie, 3 zvolacie a 3 želacie vety.  Napíš si do zošita: 

rozkazovacie vety :  napíš 3 vety, ktoré si vymyslel/a

zvolacie vety: napíš svoje 3 vety

želacie vety:  napíš svoje 3 vety

Ak sa pomýliš, nevadí, učíme sa!!!

Nezabudni čítať knihu za apríl, už je polovica arpíla za nami!! Zajtra mi budete čítať, poznám, kto doma číta a kto nie...

Prírodoveda

poznámky k učivu, ktoré sme si dnes prebrali:

Spoločenstvo včiel

- včelstvo - spoločenstvo včiel

- včelstvo tvoria: matka, robotnice, trúdy

- žijú v roji, v dutinách stromov

- človek chová včely v úli

- úžitok: med, materská kašička, propolis, včelí vosk, včelí jed

nakresliť včielku do zošita

15.4.  Streda

Dobré ránko, žiaci! 

Dúfam, že ste si cez prádzniny oddýchli, chlapci vyšibali mamičky, babičky, sestričky, či každú žienku, ktorú mohli, dievčatká, dúfam, že vy ste vyšibané, vyoblievané a môžeme sa s chuťou pustiť do práce. 

Predtým, lež sa pustíme do rozkazovacích viet, zopakujeme si tie, ktoré sme sa doteraz naučili. 

Napíšem Vám 5 slov. Vašou úlohou je vymyslieť na tieto slová 5 oznamovacích viet a 5 opytovacích viet. Nesmú to byť však také isté vety, iba s výmenou znamienka na konci. Tie vety musia byť úplne iné. 

šibačka, voda,  šunka, zajac, vajíčko

Ďalej si zopakujeme spoluhlásky. 

Rozdeľte si stranu v zošite na tri stĺpce preložením. Tak, ako to robíme v škole. Do 1. stĺpca si napíšete tvrdé spoluhlásky, do 2. mäkké spoluhlásky a do 3. stĺpca obojaké spoluhlásky.  Do tých stĺpcov vpíšete nasledujúce slová, podľa toho, na akú spoluhlásku sa začínajú:

šibák, mládenec, dievča, dážď, polievačka, korbáč, zajačik, kuriatko, výslužka, káčatko, jahniatko, hudba, šunka, vzkriesenie, polievačka, naháňačka, košík, slniečko, darček, hadica.

Pracujte samostatne, snažte sa pekne písať, rodičia mi pošlú úlohu na kontrolu. Dnes sa asi neuvidíme, idem do školy.

ČÍT - Budeme čítať rozprávku o Jankovi Hraškovi. Je to dlhá rozprávka, dávajte si pozor na znamienka na konci viet, nesekajte slová, snažte sa čítať najkrajšie ako viete. V piatok by sme si dali hodinu čítania cez skype. PZ - vypracujte str. 39. 

Prajem Vám pekný deň :-). 

 

8.4. Streda

Dobré ránko, žiaci!

Dnes máme pred sebou posledný vyučovací deň a čakajú nás veľkonočné prázdniny. Dúfam, že šibáky na maminy a babiny máte už prichystané, no lež ich použijete, ešte si predtým niečo zopakujeme :-).  

V učebnici na strane 96 vypracujete slniečkovú úlohu. Poznáte takú úlohu zo školy.  Zo slabík budete skladať slová. Nemusia byť len slová z rovnako farebných slabík. Úlohu vypracujete na čas. Rodičia Vám stopnú 3 minúty a keď sa spolu spojíme, povieme si, kto vymyslel koľko slov. Ale nesmiete podvádzať!!!

V lienkovej úlohe skúsite vymyslieť  3 vety, ktoré by sa mohla pýtať pani predavačka a 3 vety, ktoré by sa mohli pýtať deti pani predavačky - stačí ústne.

Druhú lienku nerobíte.

PZ - 53/ vypracujete úlohu naspodu a úlohu za čiarou. POZOR na chyby!!! Je to OPIS!!!

ČÍT - 75, PZ - 38 - dokončíte celú stranu. 

A nezabudnite, že máme nový mesiac, tak treba čítať novú knihu!!!

Už ste si určite všimli, že som sa pridala k Vám do skupiny. Rada by som sa s Vami občas spojila aj ja. Aspoň sa porozprávať, poviete mi, ako sa máte, či zvládate úlohy atď... Dnes by sme mohli napríklad o 11.30 hod. Čo vy na to? 

7.4. - Utorok

Dobré ránko všetkým!!!

Určite ste včera v TV postrehli rozhodnutie ministerstva školstva, že v tomto školskom roku sa už nebude známkovať. 

Chcela by som Vám len povedať, že to neznamená, že sa začneme vyučovaniu venovať menej. Stále treba venovať učeniu rovnakú dôležitosť ako doteraz. 

Keďže skoro 7 mesiacov prebiehalo riadne vyučovanie, pri záverečnom hodnotení budeme mať z čoho čerpať. Pri koncoročnom hodnotení budeme brať do úvahy samozrejme aj známky, ktoré žiaci doteraz nazbierali a tiež doterajšie vedomosti žiakov. Okrem iného budú dôležitú úlohu pri záverečnom hodnotení zohrávať i výsledky Vašej momentálnej práce. To znamená, že vyučovaniu sa treba stále naplno venovať a nepoľavovať vo svojich povinnostiach.  

O spôsobe hodnotenia na konci roka (slovné hodnotenie, hodnotenie známkou alebo kombinované hodnotenie) sa rozhodneme na pedagogickej rade, ktorá tento rok prebehne online.

Žiaci prvého ročníka budú na konci školského roka hodnotení slovne. 

 

A teraz k úlohám. 

Dnes pokračujeme opytovacími vetami. Učebnica, str. 96/12,13 - ústne. Vedľa úlohy 14 odpovedaj tete v okuliaroch na otázky, ktoré sa pýta .

PZ 53/ 4,5,6. 

 Matematika

pracovný zošit - str. 27/ cvičenia 2,3,4,5

 

6.4. - Pondelok

Dobré ránko žiaci!!!

Opäť nás čaká ďalší týždeň internetového vzdelávania. 

Dúfam, že Vám toto vzdelávanie nerobí problém, lebo ako to tak vyzerá, budeme v taktomto vzdelávaní pokračovať ešte veľmi dlho. 

Dnes budeme zo SJL pokračovať vetami. Naposledy sme sa zaoberali opytovacími vetami, tak si Vás trošku vyskúšam, či ste si niečo zapamätali...

V PZ otvoríte stranu 52 a vypracujete civčenie 3.  Zapamätali ste si niečo z minulého týždňa?? Tak smelo do toho!!!

Teraz sa zahráte na redaktorov (moderátorov, športových redaktorov...).  Vyberiete si niekoho z rodiny a položíte mu pár otázok z cvičenia 9 na str. 96 a budete od neho žiadať odpoveď formou oznamovacej vety.

Teraz vypracujete cvičenie 10 a 11 - do zošita. Pozor na chyby a na pravopis!!!!!!!!! 

ČÍT - 74, PZ - 38/1,2,3 - pozor na zadania v úlohách!!! 

3.4. - Piatok

Dobré ránko!

Dnes budeme pokračovať vo vetách.

UČ. strana 95/ 7 - prečítaj vety a odpovedaj na otázky. Všímaj si, či ti hlas pri otázkach stúpa alebo klesá.

cv. 8 - povedz 5 oznamovacích viet podľa obrázka. 

PZ - 52/1,2.

ČÍT - všetkým, ktorí ste sa už naučili básničku, patrí pochvala a máte 1!!! Tí, ktorí ste mi ešte neposlali video, tak šup-šup...       

Dnes vypracujete z čítania PZ na str. 37.  

Cez víkend (môžete aj dnes, je to na Vás), budete mať jednu špeciálnu úlohu. Z marcovej knihy, ktorú ste prečítali, mi na papier veľkosti A4 - žiadny zdrap papiera - urobíte taký malý projekt. Napíšete názov knihy, ktorú ste prečítali a nakreslíte pekný obrázok. Už sa veľmi na to tešííííím!!!!

A teraz jedna dohoda s rodičmi. Ak budú deti pekne pracovať, budú Vás počúvať, opisovať a písať bez chýb, nemusíte už od dnes písať domáce diktáty. Je to na Vás.  Ale pssssst!!! 

Prajem Vám krásny slnečný víkend, užite si ho najkrajšie ako viete!!!

2.4. - Štvrtok 

SJL

Dobré ránko! 
Dúfam, že ste si včera oddýchli, zabavili ste sa a dnes sa môžeme opäť vrhnúť do práce.

Dnes začneme preberať opytovacie vety.  V učebnici na strane 94 si prečítaj úlohu 1 a 3. V úlohe 3 si všímaj, ako pracuješ s hlasom. Všimni si, že pri otázkach v ľavom stĺpčeku ti hlas pri otázke klesá. Je to preto, lebo pri takomto type otázky musíme odpovedať celou vetou alebo aspoň slovom. Vtedy nám ide hlas pri otázke dolu. 

Pri otázkach v pravom stĺpci hlas stúpa. To znamená, že s hlasom ideme hore a na takýto typ otázok stačí jednoslovná odpoveď buď áno alebo nie. 

Teraz si otvor malý zošit. Napíš si farebne nadpis Opytovacie vety. Opíš poučku zo strany 95. Používaj aj farebné pero, aby si si to lepšie zapamätal/a. Nezabudni, všetko sa musíš aj učiť!!!  Prečítaj si v úlohe č. 4  otázky a všímaj si, ako narábaš s hlasom. Teraz vypracujeme úlohu č. 6. Rozdeľ si zošit preložením na 2 časti. Na jednu stranu napíš farebne oznamovacie vety a na druhú stranu napíš opytovacie vety. A teraz tie vety z úlohy 6 prepíš. Do jedného stĺpčeka napíš oznamovaciu vetu z učebnice a do druhého stĺpčeka spravíš z tej vety opytovaciu vetu.  

Dnes mi VŠETCI rodičia pošlú odfotenú úlohu z utorka. Ďakujem!   

 Matematika

pracovný zošit - 23/4,5

Prvouka

Spoločenstvo mravcov

- spoločenstvo mravcov - kolónia

- tvoria ju: kráľovná, okrídlené samce, robotnice

- hniezda mravcov - mraveniská (chodby, komôrky, skladiská potravy) 

- dorozumievajú sa pomocou tykadiel, majú výborný čuch

 

nakresliť mravca do zošita zo str.62,

vypracovať str. 62/2

1.4. - Streda

Dnes dostanete viac úloh. 

Napíšete 50 slov s i/í po mäkkej spoluhláske, 50 slov s i/í po tvrdej spoluhláske a 50 slov s i/í po obojakej spoluhláske.

Ďalej napíšete  diktát, v ktorom bude 15 viet. 5 viet bude začínať na mäkkú spoluhlásku, 5 viet na tvrdú spoluhlásku a 5 viet na obojakú spoluhlásku.

 

A teeeeeeeraz - prvý aprííííííííííííl!!!  hahahahahaha    

Takže nemusíte z toho písať vôbec nič!!!!!!!!!

 

1. Dnes máme 1.4. Odjakživa sa tento dátum traduje ako bláznivý deň. Keby sme boli v škole, tak prídete do školy oblečení bláznivo - buď v maskách alebo všelijako divoko. Dáte si na seba hocičo, čo doma nájdete...

2. A teraz si vymeníte úlohy s vašimi rodičmi. Vašou úlohou bude nadiktovať rodičom diktát s 5 vetami potom im ho aj skontrolujete a oznámkujete.  

3. Urobte si dnes spoločný bláznivý deň. Hlavne sa veľa smejte, pretože smiech lieči a takého lekára dnes všetci potrebujeme.  Večer mi pošlete fotografiu, ako ste si dnešný deň užili. 

 

Prajem Vám čo najbláznivejší prvý apríl!!!  

 

31.3. - Utorok  

SJL 

Napíšte 5 oznamovacích viet o tom, ako trávite tieto dni v domácej karanténe. 

PZ - vypracujte na str. 51 úlohu úplne naspodu aj naboku. A samozrejme napíšete si diktát. 

Matematika

pracovný zošit - dokončiť cvičenia na str. 22

Prvouka

zopakovať si - Živočíšne spoločenstvá (60-61)

 

30.3. - Pondelok

Dobré ránko, milí žiaci a rodičia!!

Vítam Vás v ďalšom týždni, v ktorom strávime výučbu prostredníctvom PC. 

Dúfam, že ste si oddýchli, užili ste si slniečka a načerpali ste veľa energie zo slnečných lúčov do ďalšieho náročného týždňa. 

 

SJL - budeme opakovať.

U - 93 

Slniečková úloha - do zošita. Napíš si do zošita:  tvrdé spoluhlásky: a všetky vypíš, do ďalšieho riadka si napíš mäkké spoluhlásky: a napíš ich.

1. lienka - použi oznamovaciu vetu

2. lienka - Napíš 3 oznamovacie vety, v každej použi jedno slovo z tých slov, ktoré sú v učebnici napísané.

ČÍT - 73.  Prečítaj a nauč sa naspamäť!! Od začiatku po "Kdežé, kričia maličké". Môžeš aj celú báseň.  Budem to známkovať!!  Rodičia mi potom pošlú video, keď to budeš vedieť.  Máš na to čas do piatku. 

Nezabudni na diktát a čítať knihu. Máš posledné dva dni na marcovú knihu :-) . 

MATEMATIKA

pracovný zošit - str.21/3,5

 

 

 

16.3. Pondelok

Slovenský jazyk: U - 87/6. PZ - 48/1 a, b, 2a. 

Diktáty platia ako zvyčajne.

Čítanie: čítanka str. 66. PZ - 34/1,2.

Ak by niekto nemal doma nejaký zošit, kontaktujte ma, dohodneme sa. 

Matematika 16.-17.3.

učebnica: str. 44  /  vypracovať do zošita všetky cvičenia 

 

17.3. Utorok

SJ - U - 88/9 a, b, 89/13 - do zošita. PZ - 49/3,4.

Pokračujeme v čítaní knihy na marec. 

18.3. Streda

Geometria - pracovný zošit str. 3/ cvičenia 1,2,3,4

SJL - U - 89/slniečková úloha - do zošita, lienka s dvomi bodkami - ústne. PZ - 49/5 a úloha za čiarou. 

Čít - 67, PZ - 34/3,4,5.     

Pekný slnečný deň Vám želám :-)

19.3. Štvrtok

SJL - dnes budeme trošku opakovať, pretože ak sa nám podarí vrátiť do školy, čakajú nás trištvrteročné písomky :-) .

Zopakujte si abecedu. 

Prepíš slová do zošita v tomto poradí: mravec, hodina, kvetináč, stolička, bubon, okuliare, citrón, zima, gitara, jablko

A teraz prepíš slová v abecednom poradí.  Môžeš si pomôcť tým, že si nad slová napíšeš čísla od 1 do 10, aby si sa nepomýlil/a. 

Teraz si rozdeľ stranu v zošite preložením na dva stĺpce tak, ako to robíme v škole. 

Do prvého stĺpca zaraď slová s rozlišovacím znamienkom, do druhého stĺpca slová bez rozlišovacieho znamienka.

kabát, tričko, šál, topánky, čiapka, ponožky, sveter, tielko, nohavice, šaty, opasok, košeľa, vetrovka, šiltovka, sukňa, kožuch, tepláky, vesta, rukavice, pančucháče, bunda, pyžamo, rolák, kravata, šatka, baretka, župan, pulóver.

Nezabudni na diktát a čítať knihu!!! :-)       

Matematika, Prírodoveda - dnes máme za sebou odučené prvé 2 hodiny cez videohovor a myslím, že to bolo super a perfektne sme to zvládli - ďakujem deťom za výborné správanie a aktivitu

Matematika

pracovný zošit str 14 - vypracovať všetky úlohy

Prvouka

spoločne sme si vypracovali cvičenia na str. 56 a 57, na domácu úlohu vypracovať str. 58/5 a dolu doplniť "Moje poznámky"

20.3. - Piatok

SJ

Dnes pokračujeme v opakovaní:

1. dopĺň i,í/y,ý:

c___trón, ch___ba, g___mnastika, stavebn___ca, l___ž___ca, h___d___na, rod___na, g___mnázium, h___mna, k___lo, t___ždeň, vaj___čko, dž___nsy, ml___n, c___buľa

2. Doplň e alebo ä: 

žrieb___tko, chl___bík, m___so, chlapč___k, m___kčeň, j___s___ň, p___sť, sn___huliak, z___m, báb___tko

Čít - 68,69. PZ - 35

Nezabudnite písať diktát a čítať knihu! 

Želám Vám pekný víkend :-) !!!

 

MATEMATIKA

učebnica - str.49/4, 8, 9

 

dnes ste boli opäť výborní všetci počas vyučovania, pekne ste pracovali....vidíme sa v pondelok opäť o 10:00 hod... Pekný víkend

 

23.3. - Pondelok

SJL - U - 90 - prečítať. 

Otvor si malý zošit. Toto si opíš do zošita:

Vety

Vetou vyjadrujeme myšlienku. 

Veta sa skladá zo slov.

Na začiatku vety píšeme veľké písmeno.

Na konci vety píšeme znamienko - bodku, otáznik, výkričník.

ČÍT - 70,71,72.

Matematika

pracovný zošit str.17/1

24.3. - Utorok

Dobré ránko, žiaci! :-)

Dnes začneme pracovať s oznamovacími vetami. Spomínate si, keď Vás na čítaní v škole upozorňujem, že nedodržiavate bodky na konci viet?? Alebo čítate bodky aj tam, kde nie sú? Tak to sú tie oznamovacie vety. S bodkou na konci. 

Prečítajte si v učebnici na strane 91 list. Dodržiavajte pri čítaní bodky, ale iba tam, kde sú!!! Tiež si opakujte, z akých častí sa list skladá.  Budete to neskôr potrebovať. 

PZ - 50/ 1 a,b.

Vrátime sa do učebnice. 92/5

Teraz si napíšeme do zošita:

Nadpis - Oznamovacie vety

Vety, ktorými niečo oznamujeme, nazývame oznamovacie. 

Za oznamovacími vetami píšeme bodku.

Na konci oznamovacej vety hlas klesá. 

PZ 50/2,3

Matematika

učebnica str. 50/2

Prvouka

pracovná učebnica str. 59/3, doplniť po 2 živočíchy do každej skupiny

25.3. - Streda

SJL - U - 92/6 a - do zošita, 6 b - porozprávaj tomu, kto si s tebou robí úlohy. 

7 - ústne

8 - Do zošita

9 - ústne

ČÍT -  stále čítame 70 - 72

Nezabudni tiež čítať knihu na marec, máš na to posledných 7 dní :-) . 

Geometria

narysovať do zošita ľubovoľný obrázok , použiť geometrické útvary, priamky, polpriamky, úsečky...

 

Rodičia a deti - vľavo na paneli je  kolónka Školský klub detí  - kde si nájdete  oznamy, ktoré Vám tam napísali pani vychovávateľky.

26.3. - Štvrtok

SJL -  U - 93/11 - do zošita, 12 - ústne, 14 - ústne. PZ - 50/4. Nezabudni na diktát!

Prosím rodičov, ktorí ešte nemáte na viberi účet, vytvorte si ho. Vytvorím skupinu pre nás, aby som mohla kontrolovať SJL.  Ďakujem!!! :-)

Matematika

učebnica str.51/2

Prvouka

poznámky:

Živočíšne spoločenstvá

- živočíchy vytvárajú skupiny - spoločenstvá

- delia si prácu, zabezpečujú potravu, vhodný úkryt, vychovávanie mláďat

- formy spoločenstva: pár - labute, rodina - ľudia, včelstvá - včely, kolónie - mravce, stádo - jelene, svorka- vlky, kŕdeľ - husi..,

nakresliť nejakú skupinu živočíchov do zošita

27.3. Piatok

SJL - PZ - 51/5,6.

Úlohu naspodu, ani za čiarou nerobíme!!!!!

ČÍT - 70 - 72.  PZ - 36

Nezabudni na diktát a čítať knihu!

Prajem Vám pekný slnečný víkend!!!

Dovidenia v pondelok :-) .  

Matematika

pracovný zošit - str. 20/ 1, 2

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou
    919 29 Malženice č.203
  • +421 033/7434126
    0911 190 373

Fotogaléria